У Миколаєві, 28 лютого-1 березня 2015 вперше проходив Всеукраїнський дебатний турнір “Кубок Корабелів”. У турнірі взяли участь 36 команд (72 особи). Поборотися за “Кубок Корабелів” приїхали дебатери з міст: Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Гайсин, Київ, Вінниця та Миколаїв.
Дебати – це рольова інтелектуальна гра, в якій одна команда доводить певну ідею (позицію), а інша команда опонує їй; критеріям перемоги є якість аргументації і переконливість виступу команди.
Півфінал “Кубка Корабелів” більше скидався на баттл трьох міст Одеси, Харкова та Дніпропетровська. У фінал увійшли команди: «ГЕТЕ» (Одеса) Кайгородов Олександр, Гадяцький Інга, «Рок-н-Ролл» (Дніпропетровськ) Габшидзе Давид Тарас Шолтояну, «Апоптоз» (Дніпропетровськ) Сіромятнiкова Наталя, Величко Анна, «B&H» ( Харків) Краснощок Павло Мірошниченко Стася.
Переможцем стала команда «Апоптоз» з Дніпропетровська. Топ-спікером турніру став Максим Дятел (Одеса), а кращим суддею учасники обрали Олександра Боєва (Дніпропетровськ).
– Їхати на перший турнір в новий регіон завжди трохи хвилююче, – розповідає кращий суддя ВДТ «Кубок Корабелів» Олександр Боєв, – ти не знаєш: хто в орг.комітеті і чи впораються ці люди, потрібно шукати транспортну розв’язку в нове місто, хто з дебатерів приїде на турнір і яка якість тим буде, де будемо проживати і як будуть годувати.
– І ще купу різних питань. Рішення поїхати на турнір було спонтанним, але від цього було ще цікавіше. І я не пошкодував.
– Нові дебатні обдарування. Коли ти робиш розбір, а хлопці не тільки задають уточнюючі питання, але і записують рекомендації, це вдвічі приємно для судді – приголомшливі відчуття. Турнір збігався з розкладом, хороша музика на перервах, зустріч і постійна консультація приїжджих з усіх питань.
– Важливо те, що була атмосфера турніру – це те, що найважче описати якісним критерій, можу просто констатувати, що вона була, а це дуже важливо.
– Всяке, що робиться вперше – піддається сумніву, – описав свої враження Ігор Бубнов, студент Миколаївського національного аграрного
університету, учасник турніру, – думали, що зовсім не варто і брати участь. Команда «NonStop» грала вперше, і ми були приємно здивовані, що ми ще примудрилися непогано триматися, величезне спасибі чолі оргкомітету Тетяні Степанової за прилучення до такого приголомшливого руху, як дебатного співтовариства.
Всеукраїнський дебатний турнір «Кубок Корабелів» проходив на базі Миколаївського національного аграрного університету. Проведення дебатного турніру такого масштабу привертає соціально активну молодь України для громадського обговорення актуальних проблем.