Тренінг із написання мотиваційних листів та грантів в Одесі

28 січня в Одесі відбувся тренінг з написання мотиваційних листів та грантів, організований «Федерацією дебатів України».

У ролі спікера виступила Олена Коч – керівник напрямку “Міжнародні відносини” Одеського відділення Ліги студентів Асоціації правників України, учасниця низки міжнародних проектів, переможець таких професійних конкурсів як Стипендіальний конкурс Юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери» в 2012 і 2013 роках, Конкурс Юридичної фірми IMG, X Стипендіальний конкурс Юридичної фірми АНК в 2014 році.

Захід відвідало 16 осіб. Олена розповіла про деталі написання мотиваційного листа, про його структуру та наповнення. Також учасники тренінгу дізналися про різноманітні міжнародні програми і про те, як слід складати заявку на участь в подібних заходах. Спікер поділилася знаннями, набутими на власному досвіді подорожей по конференціям. Тренінг тривав 1,5 години, після чого учасники мали можливість поспілкуватися з Оленою особисто і задати свої питання.

Інтерв’ю

Ми особисто поспілкувалися з Оленою і задали актуальні питання, відповіді на які допоможуть зрозуміти, як краще шукати студентські програми і, власне кажучи, навіщо це робити.

– Олена, дайте, будь ласка, короткі рекомендації з приводу того, як можна знайти відповідну програму.

– Щоб знайти потрібну програму, необхідно підписатися на студентські розсилки. Тоді Ви забезпечите себе
систематичним отриманням інформації. Таких розсилок існує велика кількість. Також раджу регулярно переглядати програми на різних сайтах. Щоб їх знайти, потрібно відштовхуватися від своєї спеціальності, життєвих інтересів і професійної сфери. Сайт, який порекомендувала б абсолютно всім – http://www.grantua.com.ua/.

– Що Вам дала участь у студентських програмах?

– Насамперед, це нове коло спілкування і придбання безцінного досвіду. З’явилося багато близьких знайомих, друзів. Вони відрізняються від тих людей, які оточують мене тут. Також, участь у таких програмах допомогла зрозуміти напрямок, в якому мені хотілося б рухатися далі. Під час стажувань є можливість проявити особисті якості і розкритися по-новому. Ну і нарешті, набути нових знань.

– Розкажіть про найбільш незабутню поїздку.

– Мабуть, кожна поїздка була яскравою. Але якщо вибирати, то, напевно, це був Брюссель. Програма дала можливість працювати в компанії юристів та економістів вищого класу, а також із представниками суміжних спеціальностей. Це допомогло поглибити мої знання.

– Олена, Ви не з чуток знаєте про дебати. Що ж вони дають?

– З дебатів можна винести багато корисного. Перш за все, це вміння поводитися на публіці і представляти свою точку зору. Людина, яка захоплюється дебатами, точно знає як презентувати свої ідеї та проекти. Також, граючи в дебати, Ви навчитесь аргументувати свою життєву позицію і зможете мислити критично. Однак, дебати досить важке заняття, адже найчастіше треба вміти відстоювати ту точку зору, якої не поділяєш.