У Луцьку весну зустрічали по-інтелектуальному, адже в місті 28 лютого – 1 березня проходив Всеукраїнський дебатний турнір “Волинська толока”. День перший: на змагання приїхали гравці з різних міст: Київ, Івано-Франківськ, Львів, Рівне, Здолбунів, Нововолинськ. Оскільки з транспортом зі Львова вийшла “пригода”, і частина суддів-тренерів з частиною дебатерів “зависли в дорозі” («спасибі» Укрзалізниця), то присутнім довелось слухати двогодинний тренінг від голови дебатного осередку Луцька Антона Євтушка.

Позитив: усі перезнайомились та налаштувались на гру. Після обіду, коли зібралась вся дебатна компанія, стало гаряче, адже за тренінгами учасники не встигали перебігати з аудиторії в аудиторію. Єдине, що встигли до вечора останнього дня зими – зіграти першу відбіркову гру. А далі – гайда гуляти нічним Луцьком: Старе місто, замок Любарта, будинок архітектора, і це ще не все , – бродили до ночі, доки вистачало сил. Погода тільки сприяла тому, адже спокійно наближала до весни.

День другий: 9 ранку – пробіжка до приміщення Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, де і відбувався турнір. Готовність до бою та переможне налаштування учасників. Мізкували про квоту молоді в політиці, Волинську трагедію та ймовірніть Майдану в Росії. В результаті, у фіналі зібрались найсильніші команди, до того ж із зовсім різних міст (Київ, Івано-Франківськ, Рівне та Луцьк). І поки вони перевтілювались в добровольця Сергія з Дніпропетровська (такою була фінальна тема), в залі з’явилась ще одна команда – вболівальників. Отож, в результаті фінальної гри переможний кубок “Волинської толоки” повезли додому учасники з Івано-Франківська – команда “Дарвін би плакав” Василя Чорнописького та Юлії Добровольської.

Кращим спікером визнали учасника команди “Алкоголь” з міста Рівного Богдана Хруся. Кращою ж суддею стала чарівна Наталія Копець. Чи то краса сприяла перемозі, чи то весна, але радість від участі сповнила багато кого: і учасників, котрі відкрили нове місто, і тих, кому вдалось успішно зіграти і тих, кому невдалось успішно зібрати (але хто гарно провів вихідні, такі були, чесно).